Menu

    
 

HLAVNÍ STRÁNKA

O FIRMĚ


AKTUALITY

   
 

KORUND Benátky, s.r.o. 

  Firma KORUND BENÁTKY, s.r.o., vznikla v roce 2003 oddělením ze závodu CARBORUNDUM ELECRTITE, a.s. provoz II. - výroba bílých korundů a výroba SiC. Výrobní provoz byl převzat včetně veškeré technologie a včetně dlouholetých zaměstnanců provozu. Výroba byla převzata za plného provozu tak, aby nebyla porušena kontinuita dodávek pro zákazníky.

 

 

  V současné době jsou provozovány  třídící linky na bílý korund a na SiC. Třídící linky jsou osazeny  kulovými mlýny, vibračními mlýny, kladívkovými mlýny, tvarovacími mlýny a mnoha různými třídícími stroji. Zrno je v průběhu výroby  několikanásobně odmagnetováno. Průběh výrobního procesu je trvale sledován výrobní kontrolou a podnikovou laboratoří. Každý jednotlivý hobok je vybaven výstupním potvrzením laboratoře. 

  Linka na SiC je vybavena obdobnou technologií jako linky bílých korundů. Pro třídění je opět použito mnoho vícesítových třídících strojů. Zrno je dle potřeby před tříděním tvarováno tak, aby byla  dosažena vyšší litrová váha. Celý výrobní proces je trvale kontrolován samostatnou laboratoří. Výsledkem dlouholetých zkušeností pracovníků a trvalou kontrolou laboratoře je dosahováno 100 % třídění, které odpovídá zrnu I. jakosti.

 
   
         
 
: nahoru :
: verze pro tisk :
: kontakt :