Menu

    
 

HLAVNÍ STRÁNKA

O FIRMĚ


AKTUALITY

   


 

KORUND Benátky, s.r.o. 

Výroba brusných zrn bílých, hnědých korundů a karbidů křemíku má v Benátkách nad Jizerou dlouholetou tradici. Od počátku minulého století až po současnost, brusné zrno  původem z Benátek nad Jizerou, vždy patřilo mezi světově uznávané výrobky.
 Současný ucelený sortiment jediného výrobce zrn bílých korundů v České republice, začíná na zrnitosti
F 16 a končí zrnitostí F 240. Dále je standardně vyráběno třídění 0-0,1 mm, 0-1mm, 1-3 mm, 3-5 mm, materiály pro žárokrytí a korundové směsi do průmyslových podlah. Všechny zrnitosti jsou vyráběny v několika jakostech, dle požadavků odběratelů. Zrna karbidu křemíku-SiC-jsou vyráběna  obdobnou technologií jako zrna bílých korundů, v zrnitosti od F 16 do F 1200.

Na výrobu zrn SiC navazuje výroba briket SiC pro metalurgické účely, směsí do průmyslových podlah a dalších výrobků.
 


  

   

Propracovaná technologie, mnohaleté zkušenosti a závazek tradice - toto vše předurčuje brusná zrna z Benátek k posílení pozic na českém i světovém trhu.

 
 

Brikety SiC v kuplovnách

   Karbid křemíku se používá ve slévárenství v mnoha formách a jeho využití je známo již řadu let.

   Ve Spojených státech amerických bylo zavedeno jeho používání před druhou světovou válkou. Západní Evropa jej začala používat ve velkém měřítku v 80. letech. V českých slévárnách došlo k hromadnému rozšíření v posledních deseti letech.

   Karbid křemíku pro využití v elektrických pecích se dodává o obsahu 90% SiC v různých granulacích, a to :
0-3 mm
0-10 mm
0-20 mm.
Pozn.: Většina sléváren používá granulaci 0-20 mm. Zboží je dodáváno v papírových pytlích o váze 25 kg nebo v balení big-bag o váze 1000 kg. 

   Pro využití v kupolovacích pecích je karbid křemíku dodáván v briketách. Naše společnost vyrábí mnoho různých velikostí, tvarů i s různými obsahy SiC. Na objednávku můžeme vyrábět brikety i s různými obsahy Mn, Cr, C atd.
 

Více na: http://www.koltex.cz/indexc3.htm


 

 
         
 
: nahoru :
: verze pro tisk :
: kontakt :